Ağır Metal Zehirlenmesi İçin Ne Yapmalısınız?

Ağır Metal Zehirlenmesi İçin Ne Yapmalısınız?

Nedeni bilinmeyen kronik yorgunluk, kansızlık, halsizlik, savunma sistemi zayıflığı, kas, eklem ağrıları ve depresyon gibi sorunlarda mutlaka vücutta ağır metal birikimi olup olmadığını kontrol ettirin.

Ağır metal zehirlenmelerine karşı küçük basit önlemler alabilirsiniz. Evdeki kurşun boruları değiştirin. İthal, güvenliği zayıf oyuncaklardan çocukları uzak tutun. Kaynağı belli olmayan boyalı seramikleri, teflonları, mutfak malzemelerini kullanmayın. Sebze ve meyveleri iyi yıkayın. Alüminyum folyoları ısıtmayın.

Antioksidan nitelikli gıdaların; ağır metallerin vücuttan atılımında yararlı olduğu uzmanlar tarafından söylenmektedir. Narenciye ürünleri, portakal, greyfurt, limon, havuç, kereviz, ıspanak, zencefil, fesleğen otu, kişniş, sarmısak ve bazı mantarlar bu gıdalar içinde sayılabilir.

Ağır metal zehirlenmesi tespit edildiyse uzman bir merkezde şelasyon (ağır metallerin yerine bağlanabilen ve atılmasını sağlayan kimyasal maddeler) tedaviler yapılabilir. Ancak bu tedavilerin de yan etkileri bildirilmiştir. Kanda ağır metal düzeylerinin yüksekliği en az iki laboratuvarda kanıtlanmadan kesinlikle şelasyon tedavisi yaptırmamalısınız.

Randevu Alın
Bağış Yap
Gönüllü Ol
Gönüllü Ol Bağış Yap Üye ol
ÖN BAŞVURU FORMU
ÖN BAŞVURU

MacotizmOtizmi Sporla Yeniyoruz!

Ön Başvuru Kayıt Formu